Альтернативні способи очистки води. Як очистити воду без застосування фільтра

(коментарів: 0)

Чи знайте ви, що 2/3 всіх отруйних і шкідливих речовин потрапляють в наш організм з водою. Якщо у вас ще немає стаціонарного фільтра для очищення води, прийшов час подумати про його придбання. Для того щоб не помилитися із фільтраційною установкою рекомендуємо зробити аналіз води. Маючи результати аналізу ви буде чітко знати, які функції має виконувати ваш фільтр. Лаборанти хім. лабораторії «АКВАлаб» зроблять для вас аналіз води швидко та якісно!

Якість води, яку ми п'ємо прямо впливає на стан нашого здоров'я. Якщо під рукою немає спеціального фільтру для води, очистити воду можна за допомогою нескладних способів, про які ми далі розповімо.

Відстоюємо воду.

Наливаємо в ємність воду і даємо їй можливість відстоятися близько 8 годин. При цьому ємність кришкою не накривати, надавши воді можливість «дихати».

Через 4 години з води випаруються майже всі летючі домішки, в тому числі і хлор,
Ще через 4 години більшість солей важких металів, розчинених у воді, осядуть на дно у вигляді малопомітного осаду.

Завершуємо процедуру відстоювання обережним (без збовтування) зливом 2/3 об'єму відстояної води в інший посуд, а рідину, що залишилась просто зливаємо у стік.

Заморожуємо.

Такий метод очищення дуже схожий на приготування талої води.
Ємність, наповнену не до країв водою, поміщаємо в морозильну камеру. Під ємність з водою підкладаємо для теплоізоляції шматок пористого картону.

Через деякий час на поверхні утвориться невелика крижана кірка. Вона складається з води з домішками важких металів, що замерзає в першу чергу. Видаляємо кірку із посудини і чекаємо, коли замерзне половина обсягу, що залишилася.

Незамерзаючу воду зливаємо (це вода у якій найбільша концентрація солей та різних домішок). Через свої хімічні властивості, замерзає в першу чергу чиста прісна вода, оскільки при кристалізації зростаючі кристали льоду витісняють зі свого складу всі сторонні молекули і атоми. Утворився лід розтоплюємо і вживаємо для пиття і приготування їжі.

Насичуємо воду кремнієм.

Шматочки купленого в аптеці кремнію ретельно промиваємо, поміщаємо в скляну посудину і заливаємо водою. Розміщуємо в приміщенні з кімнатною температурою і природним освітленням, але так, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на ємність з водою. Через 2-3 дня вода буде готова до вживання.

Кремній - дуже сильний активатор води та володіє бактерицидними властивостями, за час настоювання наситить воду своїми частками на молекулярному рівні, а значить крім очищення додасть такій воді ще й лікувальні властивості. Насичена кремнієм вода дуже смачна, не містить бактерій і довго зберігається.

Очищаємо активованим вугіллям.
На дно ємності поміщаємо 10 таблеток активованого вугілля, зав'язаних в імпровізований мішечок з марлі чи медичного бинта і заливаємо від 8 до 10 літрів води. Щоб уникнути розмноження різних бактерій і мікроорганізмів ємність з водою слід ставити в прохолодному приміщенні.

Через 8 годин активоване вугілля, яке є дуже сильним абсорбентом, поглине більшу частину шкідливих речовин, а вода позбудеться неприємних запахів і значно поліпшить свій смак.

Чистимо воду сріблом.

У посуд з набраної для очистки водою опускаємо столове срібло або срібні монети. Через 10-12 годин іони срібла, розчинені у воді, очистять її від бактерій. Така «срібна» вода буде зберігатися дуже тривалий час, не втрачаючи своїх смакових якостей. Невеликий мінус - вироби з срібла після тривалого застосування доведеться чистити.

За своїми бактерицидними можливостями срібло значно перевершує хлор, карболову кислоту та інші сильні дезінфікуючі засоби. Спосіб чистки води сріблом дуже поширений у моряків, підводників і космонавтів.

Кип'ятимо воду.

Кип'ятіння - найвідоміший і доступний спосіб очищення води. Хоча правильніше було б його називати методом стерилізації, адже кип'ятіння знищує у воді як шкідливі, так і корисні мікроорганізми.

Кип'ятити воду для повного очищення від бактерій і мікроорганізмів необхідно не менше 10 хвилин. Але потрібно знати міру, оскільки в процесі довгого кип'ятіння водопровідної води в ній утворюється канцероген - трихлорметан, і відбувається збільшення концентрації солей важких металів. Перед кип’ятінням бажано воду відстояти у посудині із відкритою кришкою.

Чистимо воду добавками.

Очистити воду можна і додаючи в неї різні рідини і речовини:

- Оцет. В 1 літр води додаємо 1 чайну ложку оцту;

- Йод. На 1 літр води знадобиться 3 краплі 5% йоду;

- Вино. В 1 літр води вливаємо 300 грам молодого білого сухого вина;

- Гроно горобини. Природні антибіотики, що містяться в горобині, за 3 години знищують бактерії не гірше хлору;
 
- Кора верби, листя черемхи, гілки ялівцю і лушпиння цибулі за характером впливу на бактерії нічим не поступаються горобині. Час очищення - близько 12 годин.

Оригінальний спосіб очистки води.

Чистимо воду за допомогою смужки вовняної тканини або повсті (рос. войлок). В першу посудину наливаємо воду, що потребує очищення. Поруч з першою, але на значно меншій висоті розташовуємо другу посудину - порожню. Один кінець смужки шерсті або повсті занурюємо в ємність з водою, а другий - в порожню.

Вода змочить шматок повсті і почне по ньому скапувати в порожній посуд. Проходячи крізь пористу систему вовняних волокон, вона буде відфільтрована до кристально прозорого стану.

Бережіть воду, витрачайте її економно, пам'ятайте: прісна вода - наше національне надбання.

Назад